Klíčová aktivita číslo 02


Zavedení kroužků k rozšíření a prohloubení výuky technických a přírodovědných oborů

Podrobný popis realizace klíčové aktivity

Tato aktivita bude probíhat od září 2012 do ledna 2015. V rámci aktivity budou vytvořeny a probíhat 2 kroužky, každý v rozsahu 1 hodina týdně. Kroužky budou primárně určeny žákům 5. - 9. ročníku, v případě nenaplnění kapacit bude účast nabídnuta žákům jiných škol ve Svitavách a žákům nižších ročníků.

Kroužek 1 (název vymyslí sami žáci) - žáci 5. - 7. ročníku se seznámí s prací s mechanickou a elektronickou stavebnicí (např.: Merkur). Na základě připravených metodik budou vytvářet podpůrné mechanické prvky pro následné pokusy v běžných hodinách fyziky a chemie (s využitím moderních měřících senzorů). Kapacita kroužku bude 12 žáků.

Kroužek 2 (název vymyslí sami žáci) - naváže se na předchozí projekt Žáci žákům, využije se programového vybavení (program Flash), nově se naučí pracovat s kamerou a programem na úpravu digitálního videa (např. Adobe Premiere). Žáci vytvoří animace jako pomůcku pro připravované pokusy do hodin fyziky a chemie, které žákům usnadní a umožní lépe si představit probíranou problematiku. Kroužek bude mít kapacitu 14 žáků a primárně bude určen pro žáky 7. - 9. ročníků, neboť předpokládá vyšší stupeň IT znalostí.

Na závěr projektu (listopad 2014) uspořádáme týdenní workshop, na kterém budou žáci prezentovat výsledky svojí práce pro žáky okolních základních škol Svitavska.

Pro potřeby činnosti obou kroužků a sekundárně ověřování metodických materiálů, je nutné rovněž pořídit 12 kusů elektronických stavebnic (typ např.: Merkur E2 a E1), 12 kusů kovových stavebnic (typ např.: Merkur 8), sadu laboratorních senzorů pro fyziku (12 senzorů) a pro chemii (10 senzorů), kameru se stativem a sadu nářadí. Pro učitele kroužku 1 a 2 budou pořízeny 2 notebooky. Dílna, ve které bude probíhat kroužek 1, bude vybavena dataprojektorem a sklokeramickou tabulí.

Osobní výdaje tvoří 2 hodiny týdně pro vedoucího každého kroužku (1 hodina přímé výuky a 1 hodina nepřímé ped. činnosti), celkem se jedná o 16 hodin měsíčně po dobu 25 měsíců, celkem 400 hodin

Výstup klíčové aktivity

- 32 podpořených žáků (16 + 16) účastnících se výuky nově zavedených kroužků (kapacita bude 12 resp. 16 žáků, v průběhu projektu se bude obsazenost žáků měnit)

- vytvoření min.12 animací a min.12 mechanických či elektronických prvků využitelných ve výuce přírodovědných předmětů

- zrealizovaný týdenní workshop, kterého se zúčastní nejméně 200 osob na podzim 2014

 

Souhrnné informace

 

Kontakty

 

Aktuality

 

Popis projektu

stručný obsah
cíle
zdůvodnění
cílová skupina
rizika
realizace
inovativnost
vazby
vnitřní postupy

 

Klíčové aktivity

01
02
03


Úvodní stránka